Motoryzacja

Dostępność i cena samochodów elektrycznych na rynku

Samochody elektryczne cieszą się coraz większą popularnością, także w Polsce. Polscy kierowcy doceniają nie tylko ogromne walory ekologiczne takich aut, ale także rosnącą ilość miejsc, gdzie można auta naładować, niższe koszty eksploatacji takiego samochodu, a także wyjątkowe wzornictwo. Myślisz o zakupie samochodu elektrycznego? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Ile kosztuje samochód elektryczny?

Obecnie szacuje się, że poimport samochu z Holandii polskich drogach porusza się ponad 30 tysięcy samochodów z napędem elektrycznym. To całkiem sporo! Zwłaszcza biorąc pod uwagę rynek zdominowany przez samochody z silnikami spalinowymi. Ceny samochodów elektrycznych w Polsce zależne są od rodzaju samochodu, marki i od jego eksploatacji. Jednym z najtańszych samochodów jest Dacia Spring, która kosztowała w zeszłym roku ponad 95 000 złotych. Dużą popularnością cieszą się także używane auta. Samochód elektryczny z zagranicy jest dużo tańszy i może kosztować nawet około 50 000 złotych.

Samochód elektryczny, gdzie kupić

Obecnie można znaleźć coraz więcej miejsc, w których można kupić samochody hybrydowe. Oferują je dealerzy samochodowi poszczególnych marek, ale także miejsca specjalizujące się w sprzedaży aut używanych. Popularny jest import samochodu z Holandii i auta tego typu można kupić dzięki portalowi carforfriend.pl. Polecane są także różne strony z ogłoszeniami, gdzie można kupić samochód bezpośrednio od właściciela, ale także skorzystać z usług pośrednika, który zna się na tego typu autach. Jak więc widać samochody elektryczne stały się już ogólnodostępne, a liczba miejsc, w których można je nabyć — stale rośnie.

Elektryczne auto — jak wybrać odpowiednie

Wybór odpowiedniego modelu elektrycznego auta może być bardzo trudny dla osoby, która robi to po raz pierwszy. Jak w przypadku każdego samochodu należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najwięcej problemów sprawia decyzja czy wybrać samochód hybrydowy, czy całkowicie z elektrycznym napędem. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a decyzja zależy od indywidualnych preferencji. Podczas zakupu samochodu elektrycznego istotne będą takie parametry jak zasięg auta (odległość, którą auto będzie mogło pokonać na jednym naładowaniu akumulatora). Powinno się także sprawdzić osiągi, a także bezpieczeństwo samochodu, a przede wszystkim typ gniazda ładowania. Istotne będą także tak indywidualne cechy każdego modelu, jak jego wymiary, a także pojemność bagażnika czy liczbę koni mechanicznych. Ostatnim ważnym aspektem są walory estetyczne samochodu elektrycznego, który powinien się podobać jego właścicielowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *