Usługi

Gdzie oddać swoje narzędzia diamentowe do regeneracji

Narzędzie diamentowe obejmują takie elementy jak frezy, wiertła, tarcze szlifierskie, piły tarczowe oraz inne tego typu wyroby z najtwardszego minerału występującego w naturze. Są to narzędzia, które charakteryzują się wysokimi własnościami mechanicznymi oraz wytrzymałościowymi, dlatego narzędzia diamentowe przeznaczone są do wykonywania specjalistyczny i wymagających prac. Pozwalają one na wykonywanie precyzyjnej obróbki różnego rodzaju materiałów – betonu, cegły, żelbetu, stali, kamienia oraz wielu innych tworzyw konstrukcyjnych.

Zużycie narzędzi diamentowych

Pomimo swojej wysokiej trwałości, narzędzie diamentowe wraz z czasem ich użytkowaniu ulegają zużyciu i stępieniu. Istotne jest, aby zadbać o systematyczne ostrzenie narzędzi diamentowych, co pozwoli na wydłużenie czasu ich eksploatacji. W przypadku, kiedy narzędzia ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom, należy wymienić je na nowe lub poddać segmenty elementu regeneracji.

Regeneracja narzędzi diamentowych – gdzie oddać narzędzia diamentowe

Każde narzędzie diamentowe z czasem ulega pewnego rodzaju zużyciu – wytarciu, złamaniu czy innym jego formom. Naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą uniknąć zakupu nowych elementów, wychodzi firma Mk-Diament, które oferuje regenerację narzędzi diamentowych. Jest ona przeprowadzana przy użyciu najnowocześniejszych technologii, sprzętu oraz urządzeń pomiarowych przez wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów. Regeneracja narzędzi diamentowych pozwala na odbudowanie ich własności oraz ponowne wykorzystywanie elementów do przeprowadzania różnego rodzaju prac.

Regeneracja narzędzi diamentowych – jak wygląda

Firma Mk-Diament specjalizuje się w regeneracji różnego typu narzędzi diamentowych. Stosowane techniki pozwalają na przywrócenie własności użytkowych, takim elementom jak tarcze szlifierskie, wiertła, piły czy frezy. Pierwszym etapem przeprowadzania regeneracji jest odpowiednie przygotowanie narzędzi – ma miejsce ich dokładne oczyszczania z zanieczyszczeń. Następnie przeprowadzana jest wymiana zużytych części i regeneracja narzędzia. Kolejny etap to ponowne zamontowanie poszczególnych elementów, które sprawdzane jest za pomocą klucza dynamometrycznego. Przeprowadzenie kontroli gwarantuje zapewnienie dokładnego zamontowania poszczególnych elementów składowych. Na koniec regenerowane narzędzie poddawane jest tzw. wyważaniu dynamicznemu w celu sprawdzenia jego wyważenia oraz stabilności. Proces ten polega na obróbce narzędzi w sposób, który sprawi, że środek ciężkości w trakcie pracy narzędzia nie będzie powodował powstawania niebezpiecznych wibracji czy niestabilności urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *