Internet

Jak przechowywać hasła w firmie

Hasło jest w obecnych czasach najpopularniejszą techniką, która potwierdza naszą tożsamość. Jednak mimo tego, że jest to bardzo dobre zabezpieczenie, to nadal eksperci od cyberbezpieczeństwa uważają, że ustalamy zbyt łatwe ciągi znaków i cyfr, które bardzo łatwo jest rozszyfrować.

Niestety, ale używamy w wielu serwisach tych samych haseł, a dodatkowo bardzo rzadko je zmieniamy. W ten sposób stajemy się łatwymi ofiarami dla cyberprzestępców, którzy po zhakowaniu naszego hasła do np. portalu społecznościowego wykorzystują je później do zalogowania się na nasz firmowy komputer, do skrzynki pocztowej, a nawet bankowości internetowej.

Bardzo pomocny w przechowywaniu poufnych informacji jest menedżer haseł. Takie profesjonalne rozwiązanie oferuje między innymi Kaspersky.

Jakie są najczęstsze błędy przechowywania haseł

Oczywiście najpopularniejszym i najczęstszym błędem jest ustalanie tego samego hasła do wielu różnych miejsc, do których często się logujemy. Nadal posługujemy się hasłami związanymi z naszymi imionami, datą urodzin czy innymi popularnymi kombinacjami.

Jedno hasło do wszystkich kont to najłatwiejszy łup dla każdego hakera. Dla nich jest to wspaniała nagroda, kiedy dostają się do naszych prywatnych lub firmowych zasobów w ciągu kilku minut.

Dlatego należy pamiętać o tym, aby hasła, które ustawiamy, były trudne i złożone, a także dobrze zabezpieczone. Powinniśmy więc skupić się na ich odpowiednim przechowywaniu i do takiego celu najlepiej jest wykorzystać menedżer haseł.

Czym jest menedżer haseł

Menedżer haseł to program, w którym przechowywane są wszystkie nasze hasła do stron i różnego rodzaju aplikacji w specjalnej zaszyfrowanej przestrzeni dyskowej. System ten przechwytuje nasze wszelkie dane logowania, które wprowadzamy na różnych stronach internetowych i zapisuje je w zaszyfrowanym sejfie.

Dlatego też podczas kolejnej próby logowania do aplikacji czy serwisu w sieci, nasze dane zostaną wprowadzone automatycznie. Menedżer haseł wymaga jednak tego, aby odblokować go ustawionym wcześniej hasłem głównym. Program natomiast automatycznie zablokuje sejf z naszymi hasłami, kiedy zamkniemy przeglądarkę albo po pewnym czasie, gdy wykryta zostanie bezczynność komputera.

Dlaczego warto korzystać z usługi Kaspersky Password Manager

Powodów, dla których warto korzystać z usługi Kaspersky Password Manager jest wiele. Przede wszystkim najważniejsze jest to, że program ułatwia dostęp do różnych kont, a także w bezpiecznym miejscu przechowuje dane związane z kartami płatniczymi, prawem jazdy, paszportem czy innymi informacjami osobistymi.

Osoby korzystające z takiego rozwiązania zachwalają oszczędność czasu podczas zakupów, korzystania z bankowości internetowej czy też poufnych danych firmowych. Rozwiązanie to jest idealne dla osób prywatnych, ale także przedsiębiorców, którzy nie chcą, aby cenne informacje firmy trafiły w niepowołane ręce. Dlatego, jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo i skrócić czas logowania do wielu miejsc to warto postawić na menedżer haseł od Kaspersky.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *