Dom i ogród

Jakie doniczki warto kupić

Osoby, które lubią hodować kwiaty wiedzą jak ważny jest wybór odpowiednich donic. To od rodzaju osłony zależy estetyka danej przestrzeni i podniesienie jej walorów estetycznych. Wybór donic powinien być bardzo starannie przemyślany, ponieważ będą stanowiły bardzo ważny element aranżacyjny wnętrza lub balkonu, tarasu czy ogrodu. Jakie zatem doniczki warto kupić? Ich wybór uzależniony jest od kilku kryteriów.

Od czego zależy wybór doniczek

Należy pamiętać o tym, że nie każda doniczka pasuje do danej przestrzeni. Do zastosowań zewnętrznych, takich jak taras, balkon i ogród najlepiej wybrać donice mrozoodporne, które są odporne na działanie ujemnych temperatur. Powinny także być odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i promieniowanie ultrafioletowe. Do wnętrz można wybrać osłony o mniejszych wymaganiach, ponieważ nie będą narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Nie należy zapominać o tym, że wybór donic uzależniony jest także od wielkości roślin zielonych. Korzenie kwiatów szybko się rozrastają i zawsze trzeba kupić doniczkę nieco większą, aby zapewnić roślinom swobodny rozrost.

Jakie są rodzaje donic i gdzie je można wykorzystać

Na balkon, taras i ogród świetnie się sprawdzą osłony z włókna szklanego lub polietylenu, ponieważ mają znakomite właściwości mrozoodporne. Dobrym wyborem są także te wyprodukowane z lekkiego cementu i z terakoty, gdyż także są odporne na działanie niskich temperatur. Do wnętrz można wybrać doniczkę z kolorowej ceramiki lub szkła, która idealnie się nadaje do storczyków, prymul, sukulentów i innych roślin. Do salonów można wybrać donicę z tworzywa, podświetlaną za pomocą LED, która nada wnętrzu klimatu ciepła, przytulności i przyjaznej, romantycznej atmosfery. Wszystkie te osłony kupisz w sklepie – sklep.cermax.com.pl

Dlaczego nasze produkty są najlepsze na rynku

Dostępne mamy osłony na kwiaty najwyższej jakości, dzięki czemu posłużą swoim użytkownikom przez długi czas. W naszej ofercie znajduje się całe mnóstwo donic, przeznaczonych do najróżniejszych aranżacji, począwszy od wystroju tarasu i balkonu, poprzez dekorację parapetów okiennych w kuchni czy łazience aż po eleganckie osłony do salonu, sypialni i pokoju dziennego. Bogactwo form, kształtów i wariantów kolorystycznych zaspokoi nawet najbardziej wybredne gusta wszystkich miłośników kwiatów doniczkowych.
W naszym sklepie każdy znajdzie to czego szuka, ponieważ oferujemy bardzo szeroki wybór donic, pasujących do każdego rodzaju aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *