Budownictwo i nieruchomości

Budowa hal magazynowych

Budowa hal magazynowych to odpowiedzialne zadanie. Powinna być ona w 100 procent zrealizowana wedle starannie przygotowanego wcześniej projektu. Nie bez znaczenia są także użyte materiały i solidność konstrukcji. To od tego w dużej mierze zależy, czy hala będzie trwała, szczelna i odporna na działanie niesprzyjających czynników atmosferycznych. Decydując się na budowę własnej hali magazynowej, warto więc zwrócić się do firmy doświadczonej i cieszącej się zaufaniem klientów – czyli Kobexstal.

Budowa hali magazynowej od zera

Firma Kobexstal nie tylko zajmuje się budową hal magazynowych, ale także ich projektowaniem. Każdy projekt zostaje przygotowany po zapoznaniu się z takimi szczegółami jak potrzeby i oczekiwania klienta, a także lokalizacja hali. Firma oferuje wiele rozwiązań konstrukcyjnych, łatwo znaleźć więc to najbardziej optymalne dla danego inwestora – przekonaj się sam – sprawdź ofertę na: https://www.kobexstal.pl/pl/hale-magazynowe.html

Konstrukcja i obudowa hali

Hale magazynowe mogą mieć różną konstrukcję. Największą popularnością cieszy się konstrukcja na bazie dwuteownika gorącowalcowanego – jest ona trwała i prosta, co świadczy o jej uniwersalizmie. W niektórych przypadkach lepiej jednak sprawdzi się konstrukcja kratowa (polecana przy znacznie szerszych obiektach), jak i pełnościenna z dwuteownika (daje możliwość wysokiego składowania).

Również w kwestii obudowy firma Kobexstal daje wybór. Pierwszy z wariantów to płyta warstwowa z wypełnieniem z poliuretanu oraz płyta z wypełnieniem z wełny mineralnej – mają one doskonałe wartości termoizolacyjne. Z kolei blacha trapezowa jest rozwiązaniem najekonomiczniejszym i prostym w montażu. Ściany oporowe sprawdzą się natomiast dla budynków inwentarskich lub rolniczych, gdzie potrzebna jest większa odporność ścian.

Hale magazynowe powinny być również odpowiednio zabezpieczone przed korozją, co odbywa się poprzez malowanie lub cynkowanie ogniowe. Warto także pomyśleć o tym, jak powinien wyglądać system naświetlenia oraz jakiego typu bramy i drzwi najlepiej się sprawdzą. Firma Kobexstal służy profesjonalnym poradnictwem w każdym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *