Usługi

Czy taśma może uszczelnić szwy

Wiele tkanin, nawet tych wodoodpornych wymaga dodatkowego zabezpieczenia w najbardziej kluczowym miejscu, jakim są szwy. W tym obszarze często pojawia się problem z przenikaniem wilgoci, światła czy zapachów. Taśma do uszczelniania szwów może temu w bardzo prosty sposób zaradzić.

Do jakich tkanin przeznaczona jest taśma uszczelniająca szwy

Tak naprawdę świetnie sprawdzi się we wszelkich materiałach wodoodpornych, PVC i PU. Taśma do uszczelniania szwów tworzy elastyczną spoinę, idealnie scala się z tworzywem podstawowym. Za jej pomocą możemy zabezpieczyć namiot podczas wakacyjnego wypadu nad morze czy jezioro. Tego typu wyjazd z pewnością będzie cudowną przygodą, jednak warto zadbać o tak ważne aspekty. Jeśli decydujemy się na spędzenie nocy w namiocie, uszczelnienie jego szwów odwdzięczy się dużo lepszym komfortem. Możemy być spokojni o suchą, nieprzemakalną przestrzeń nawet podczas ulewnej aury. Wszelkiego rodzaju torby, plecaki czy kosmetyczki również można uszczelnić w ten sposób. W produktach, w których istotną rolę ogrywa nieprzemakalność oraz ochrona przed wiatrem idealnie sprawdzi się taśma uszczelniająca szwy. Bardzo często stosowana jest także w odzieży sportowej, roboczej, płaszczach przeciwdeszczowych oraz wszelkiego rodzaju pokrowcach.

Rodzaje taśm uszczelniających

Istnieje kilka rodzajów taśm. Najczęściej stosowane są taśmy jednowarstwowe oraz dwuwarstwowe. Idealnie sprawdzają się do poprawy wytrzymałości oraz trwałości materiału, na który oddziałują przeróżne warunki atmosferyczne. Taśmy nanoszone są na tkaninę przy zastosowaniu zgrzewarek o wysokiej częstotliwości lub maszyn do uszczelniania szwów. Użycie specjalistycznych urządzeń pozwala na uzyskanie perfekcyjnego oraz trwałego efektu, który ciężko jest otrzymać podczas ręcznego dopasowania taśm. Występują również trójwarstwowe taśmy do uszczelniania szwów. Ten wariant wykorzystywany jest między innymi w przypadku ciężkiej odzieży wojskowej, przeciwpożarowej czy medycznej. Bonding film to natomiast transparentna taśma posiadająca dwustronną warstwę klejącą. Używana jest do łączenia bezszwowego tkanin przy zastosowaniu klejarek.

Dodatkowym atutem taśm uszczelniających jest ich szeroki wybór. Taśmy dostępne są w różnych grubościach i wersjach kolorystycznych. Tak naprawdę to Ty wybierasz i dopasowujesz taśmę spełniającą Twoje oczekiwania i potrzeby. Dokładna aplikacja pozwala na uzyskanie efektu idealnie wtopionej taśmy w materiał, tworząc elastyczną spoinę, która zabezpiecza nasz produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *