Motoryzacja

Jaki alkomat kupić do 400 złotych

Wybierając alkomat należy zwrócić uwagę na wiele bardzo ważnych parametrów, które mają znaczenie przy jego dokładności i skuteczności. Żeby urządzenie służyło przez wiele lat i spełniało swoje zadanie, warto postawić na model, który pochodzi od renomowanego producenta. Jaki alkomat kupić do użytku domowego?

Z jakim sensorem zakupić alkomat

Przy wyborze alkomatu należy szczególną uwagę zwrócić na sensor. Najbardziej popularne są sensory elektrochemiczne i półprzewodnikowe. Jaka jest między nimi różnica?

Sensory półprzewodnikowe są znacznie gorszej jakości niż elektrochemiczne. Znacznie częściej się psują z powodu przepalenia oraz podają niedokładne wyniki. Bardzo łatwo można również wpłynąć na pomiar, ponieważ reagują one nie tylko na alkohol, ale na wiele innych dodatkowych substancji.

O wiele dokładniejsze i skuteczniejsze są alkomaty z sensorami elektrochemicznymi. Takie sensory są nie tylko dokładne, ale również bardzo trwałe. W takim przypadku wyniku pomiaru nie da się sfałszować, ponieważ reagują one wyłącznie na zawartość alkoholu.

Urządzenia te wykorzystywane są przez policjantów na całym świecie. Jeśli więc chcemy mieć wysokiej klasy urządzenie, które dokładnie zbada zawartość alkoholu we krwi, to zdecydowanie lepiej jest postawić na alkomaty z sensorami elektrochemicznymi.

Gdzie kupić dobry alkomat

Jaki alkomat kupić i gdzie to bardzo często pojawiające się pytanie wśród początkujących osób poszukujących sprawdzonego modelu. W obecnych czasach alkomaty dostępne są na wyciągnięcie ręki, ponieważ możemy je nabyć w wielu różnych miejscach. Ważne jest jednak to, gdzie zakupimy takie urządzenie, ponieważ sprzęt musi być regularnie serwisowany i kalibrowany.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup alkomatu w firmie, która profesjonalnie zajmuje się sprzedażą takich akcesoriów. W takim przedsiębiorstwie najczęściej funkcjonuje własny serwis i laboratorium adiustacji alkomatów. Pracownicy mają niezbędną wiedzę i doskonale wiedzą, jak skalibrować urządzenie, aby działało poprawnie przez długi czas. Dodatkowo zamawiający otrzyma certyfikat kalibracji.

Od którego producenta kupić alkomat

Jakiej marki i jaki alkomat kupić? Mimo tego, że mamy bardzo szeroki wybór różnych alkomatów to jednak powinniśmy zdecydować się na uznanego producenta, który zaopatruje w takie urządzenia policję. W ten sposób będziemy mieli pewność, że sprzęt jest wysokiej klasy oraz posiada odpowiedniej jakości sensory elektrochemiczne.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, czy oferowana jest bezpłatna kalibracja. Pozwoli to mieć pewność, że urządzenie zawsze działa sprawnie i podaje prawidłowy wynik badania na zawartość alkoholu.

Różne modele od cenionych dostawców dostępne są na stronie Bean.pl. Znajdziemy tam produkty pochodzące od Alcofind, Dräger, Lifeloc czy EasyGO EC oraz serwis i kalibrację alkomatów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *