Budownictwo i nieruchomości

Jak ukryć rynny na dachu

Mimo że innowacyjne metody produkowania rynien każdego roku zachwycają coraz to nowocześniejszymi systemami montażu, na niektórych zabudowaniach nie wyglądają estetycznie. Z tego powodu inwestorzy zastanawiają się, jak ukryć te elementy, by dom prezentował się jak najlepiej. Dzisiaj poradzimy więc, jak zamaskować rynny na dachu.

Niewidoczne rynny? To możliwe!

Przyglądając się nowoczesnym budynkom mieszkalnym lub biurowym, z łatwością wypatrzymy brak rynien i widocznych instalacji odprowadzających wodę z dachu. Dzięki odpowiedniemu zamaskowaniu drenów, takie lokale prezentują się innowacyjne i nic nie zakłóca perfekcyjnej bryły domu.

Coraz częściej więc decydujemy się na takie rozwiązania, by nie tylko uczynić elewację bardziej estetyczną, ale i sprawić, że będzie się ona mocno wyróżniała na tle innych i idealnie wkomponuje się w równie nowoczesny design całej parceli.

Żeby więc zamaskować te elementy, wystarczy odpowiednio zamontować rynny. To jednak wymaga wcześniejszego projektu i zakupu odpowiedniego typu rur. Od czego zacząć ukrywanie ich?

Instalacja niewidocznych rynien

Jeśli jesteś w trakcie budowy domu, najlepiej zaplanować, że dach na budynku będzie płaski. Na takim pokryciu łatwiej zamontować ukryte rynny i zbudować instalację, która w bezpieczny sposób odprowadzi wodę z dachu do studzienki, bez uszkodzenia elewacji lub nawet wnętrza lokalu. Maskowanie rur wygląda następująco.

  1. Przeprowadzamy orynnowanie wewnątrz elewacji, zabezpieczając ją dedykowanymi do tego celu płytami.
  2. Następnie w środku budynku lub tuż pod elewacją konstruujemy instalację, która pozwoli na odprowadzenie wody do kanalizacji lub studzienki. Taka instalacja powinna być szczelna, wykonana z trwałych rur oraz przede wszystkim zamontowana z dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół.

Innowacyjne systemy rynnowe – czym się kierować przy zakupie?

Ultra nowoczesne i przede wszystkim profesjonalnej jakości systemy rynnowe, to klucz do fachowego wykonania każdego rodzaju orynnowania. Poza tym, warto kupić je bezpośrednio od producenta. Na stronie Glinmet znajdziesz doskonałe materiały do konstrukcji rynnowych lub dachowych. Znajdziesz ich na tej stronie internetowej: https://glinmet.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *