Dom i ogród

Podtynkowe baterie prysznicowe – wady i zalety

Wszyscy marzą o eleganckiej łazience, która będzie jednocześnie komfortowa i funkcjonalna. Kupujesz wygodną, praktyczną kabinę prysznicową lub wannę i zastanawiasz się jeszcze nad wyborem odpowiedniej baterii prysznicowej? Rynek ma ich mnóstwo w ofercie. Coraz częściej zamiast baterii natynkowych, stosowane są baterie podtynkowe. Różnią się one przede wszystkim montażem. Natynkowe baterie prysznicowe składają się z jednego elementu, który jest instalowany bezpośrednio na ścianie i podłączany do gotowych wejść wody. Podtynkowe baterie prysznicowe złożone są z dwóch elementów – część zewnętrzna oraz część podtynkowa, montowana w ścianie.

Wyróżnić można baterie jednouchwytowe, czyli system mieszania ciepłej i zimnej wody oraz dwuuchwytowe, z dwoma oddzielnymi pokrętłami. Zakupić można również baterię termostatyczną, która umożliwia dokładne ustawienie temperatury wody. Jest to o wiele droższe rozwiązanie, ale nie tracisz czasu na regulowanie temperatury, płacąc przez to mniej za wodę. Poniżej przedstawiamy jakie są wady i zalety baterii podtynkowych.

Wady:

 • Wysoka cena
  Bateria jest droższa od tradycyjnych baterii, ponieważ złożona jest z dwóch elementów.
 • Kucie ściany przed instalacją
  Większa część armatury jest instalowana w ścianie, konieczne jest więc kucie tynków.
 • Stanowi utrudnienie w przypadku awarii elementu podtynkowego

Zalety:

 • Oszczędzasz przestrzeń
  Większa część baterii ukryta jest w ścianie, więc zajmuje bardzo mało miejsca. Stanowi to idealne rozwiązanie dla osób posiadających małą łazienkę.
 • Masz duże możliwości aranżacji
  Baterię można zainstalować w wybranym miejscu, w dowolnym układzie. Świetnie się to sprawdzi, jeśli chcesz mieć deszczownicę na jednej ścianie, a baterię na drugiej. Bądź, jeżeli chcesz zamontować dodatkowe prysznice boczne. Zastosowanie takiej baterii ma wiele rozwiązań.
 • Dostarcza różne możliwości wyboru elementów armatury
  Możesz dobrać dowolne urządzanie jakie chcesz zainstalować na wyjściach wody. Czy to będą słuchawki prysznicowe, deszczownice, natryski dolne i boczne, czy wylewki. Możliwości jest wiele, ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.
 • Gwarantuje duży przepływ wody
  Bateria podtynkowa daje większy przepływ wody od tradycyjnych baterii. Jest to ważne, jeżeli chcesz korzystać z dodatkowo z deszczownicy lub pryszniców bocznych bez obniżenia ciśnienia.

Gdzie kupić


Podtynkowe baterie prysznicowe znajdziesz w wielu sklepach z wyposażeniem łazienkowym. Zajrzyj również na https://arenalazienek.pl/pl/c/Zestawy-prysznicowe/152 i stwórz swój idealny zestaw prysznicowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *