Zdrowie i sport

Jak zapobiegać bólowi szyi

Siedzący tryb życia, związany z pracą wykonywaną najczęściej przed monitorem komputera oraz nadmiar stresu, mogą negatywnie odbijać się na naszym zdrowiu. Szczególnie odczuwalne jest to w takich partiach ciała, jak szyja. Napięcie w karku oraz szyi odczuwa większość osób w dorosłym wieku. Warto więc wiedzieć, jak można zapobiegać takim problemom, aby skutecznie zniwelować ból i dyskomfort prowadzące często do zwyrodnień kręgosłupa i ograniczeń ruchowych.

Zadbaj o swoje zdrowie!

Jeżeli jesteśmy świadomi spędzania wielu godzin przed komputerem, pamiętajmy, aby regularnie robić przerwy w pracy, choćby na kilka minut. Możemy wykonać parę skłonów czy skrętów głowy, które pozwolą nam delikatnie rozluźnić mięśnie karku i szyi. Ważne jest także utrzymanie zdrowia poprzez regularne ćwiczenia fizyczne. Jednym z najlepszych sposobów na rozluźnienie całego ciała są regularne wizyty na basenie. Pływanie pozwala wzmocnić plecy i wpływa korzystnie na cały organizm, nie tylko zwiększając ruchomość stawów i mięśni, ale również obniżając ciśnienie czy pozwalając zachować odpowiedni poziom cholesterolu.

Masaż karku i szyi

Nie każdy z nas ma czas i możliwości, aby odbywać regularne wizyty u masażysty, który będzie w stanie wykonać zabiegi usprawniające nasz układ mięśniowo-stawowy. Dobrym rozwiązaniem dla każdego jest poduszka masująca kark oferowana w sklepie internetowym Casada. Poduszka masująca taka jak Miniwell Twist2Go dopasowana jest kształtem do anatomicznej krzywizny karku, dzięki czemu dociera dokładnie w te miejsca, w których odczuwamy największe napięcie. Ma ona dwa programy masujące, ugniatający i uciskający, a dzięki zasilaniu na baterie można jej używać bez dostępu do prądu, nawet w samochodzie, w którym również może nas dopaść ból karku w trakcie pokonywania długiej trasy. Poduszka ma również funkcję delikatnego podgrzewania, co pozwala jeszcze lepiej rozluźnić napięcie w bolących partiach naszego organizmu.

Masaż shiatsu na karku i szyi

Poduszka masująca shiatsu Miniwell Twist to z kolei rozwiązanie idealne dla wszystkich osób ceniących sobie tradycyjne techniki lecznicze. Masaż shiatsu został wynaleziony w dawnych wiekach w Japonii i polega na wykonywaniu płynnych, delikatnych i rytmicznych ruchów rozciągająco-rotacyjnych. Stymuluje to poszczególne partie organizmu i stymuluje mięśnie. Niewielki, ergonomiczny kształt poduszki Miniwell Twist powoduje, że może ona być wykorzystywana nie tylko do masowania mięśni karku i szyi, ale również łydek czy ud po wyczerpującym treningu sportowym.

Sprawdź inne poduszki masujące na stronie https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery/poduszki-masujace/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *