Styl i moda

Popularność zabiegu liposukcji

Medycyna estetyczna z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród ludzi. Główna grupą docelową takich zabiegów i operacji, są oczywiście kobiety. To głównie one pieczołowicie dbają o wygląd i one chcą go coraz bardziej ulepszać. Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest liposukcja.

Jest sto stosunkowo prosta obserwacja kosmetyczna polegająca na odsysaniu tłuszczu nagromadzonego w ciele, głównie z brzucha, ud, ramion i pośladków. Przed zabiegiem, ilość tkanki jest ustalana z lekarzem, tak by po zabiegu nie została wisząca skóra, pofałdowania czy nierówności. Istnieją ograniczenia które uniemożliwiają odessanie całkowitej tkanki tłuszczowej. Jak wiemy, jest ona potrzebna organizmowi do przetrwania. To z niej czerpie energię gdy dostarczanie jej, w sposób naturalny jest niemożliwe. Przy liposukcji im większa ilość tkanki jest odessana, tym większe jest ryzyko późniejszych powikłań. Zabieg może być przeprowadzony podczas znieczulenia częściowego lub ogólnego. Ten tym zabiegów medycyny estetycznej ewoluował w 1960 roku za sprawą chirurgów z Europy.

Na samym początku liposukcja była wykonywana metoda łyżeczkowania. Dopiero później tłuszcz był rozbijany za pomocą ultradźwięków i odsysaniu przy pomocy odpowiednich narzędzi. Nacięcia skóry przy zabiegu są tak małe, że założenie szwów jest zostawiane na następny dzień po zabiegu, by umożliwić lepszy wyciek płynów z ciała. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie można spożywać tytoniu, nie można doprowadzić do infekcji czy przeziębienia a dwa dni przed pod żadnym pozorem nie spożywać alkoholu. Liposukcja jest ogólnodostępnym zabiegiem medycyny estetycznej, rozpowszechniony na całym świecie i cieszący się dużą popularnością.

Dokładny opis zabiegu na liposukcja Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *