Dom i ogród

Koszmar jasnych mebli

Urządzając swoje mieszkanie, czy dom – wybieramy meble pasujące do wystroju, takie jak sobie wymarzyliśmy, czy zaplanowaliśmy. Niestety, często życie i codzienna eksploatacja weryfikuje, czy był to na pewno dobry wybór. Meble w jasnych kolorach są szczególnie narażone na choćby najmniejsze zanieczyszczenia. Na nich po prostu wszystko widać. Ze względów estetycznych, ale przede wszystkim i higienicznych – jest to wręcz niedopuszczalne.
Jeśli mamy dodatkowo psa, kota, a pogoda za oknem nie rozpieszcza – białe, czy jasne meble to prawdziwy koszmar!

Nie warto się od razu załamywać. Usługa prania tapicerki meblowej nie jest taka droga, raz na jakiś czas każdy może sobie na to pozwolić. Pranie wersalek, tapczanów, zestawów wypoczynkowych, sof, krzeseł, czy puf, a także innych meblowych tapicerek w domu to nic nadzwyczajnego dla specjalizującej się w tym firmy. Doświadczenie i wiedza zdobywana przez lata na pewno pozwoli specjalistom szybko i skutecznie uporać się z naszymi meblami.

Zabrudzenie białych, czy jasnych mebli – wcale nie musi oznaczać konieczności ich wymiany na inne. To zupełnie bez sensu. Można próbować usunąć zanieczyszczenia na własną rękę, ale wiąże się to z wieloma trudnościami. Ręcznie – jest to czasochłonne, a wcale nie gwarantuje dobrego efektu. Kolejna sprawa – meble mają obicia wykonane z różnych materiałów. Nie każda chemia będzie dla nich odpowiednia. Może się zdarzyć tak, że próbując wyczyścić swoją sofę, czy kanapę – zniszczymy ją jeszcze bardziej! Tylko w takim przypadku – niestety nie do odratowania.

Fachowcy z firmy specjalizującej się w czyszczeniu takich tapicerek na pewno są zaznajomieni z materiałami, które są używane do obicia popularnych kanap, puf, czy krzeseł, a także używają odpowiedniej chemii do tego celu, która jest nieszkodliwa dla materiału. Usługa nie jest droga, a gwarancja skuteczności i odpowiednie potraktowanie materiału powinny nas tylko zachęcić. Pomyślmy – czy warto zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale męczyć się z „praniem” mebli na własną rękę przez kilka dni z mizernym skutkiem? Chyba nie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *