Zdrowie i sport

Laserowy resurfacing twarzy – skuteczny sposób na odmłodzenie

Kolejnym zabiegiem, który odmłodzi naszą skórę, jest laserowy resurfacing. Dzięki niemu możemy skutecznie pozbyć się oznak starzenia i cieszyć się pięknym, młodym wyglądem. Wykonuje się go na twarz, szyję oraz dekolt. Do tego zabiegu używa się lasera, który jest wyposażony w odpowiednią głowicę emitującą światło wnikające w głąb naszej skóry. Zmarszczki pojawiają się przez zanikanie kolagenu w naszej skórze. Z wiekiem mamy go coraz mniej. Ten zabieg doskonale sobie z tym poradzi, przez co nasza skóra będzie gładka.

Laserowy resurfacing twarzy dla każdego

Z tego zabiegu może korzystać każdy, kto już zauważył na swojej twarzy oznaki starzenia. Przeznaczony jest on również do osób, które borykają się z bliznami potrądzikowymi, pourazowymi i oparzeniowymi. Zabieg często jest wykonywany po różnych operacjach, jako uzupełnienie likwidacji blizn. Zabieg laserem frakcyjnym we Wrocławiu jest polecany wszystkim, którzy chcą zmienić swój wygląd.

Do tego zabiegu można wykorzystać lasery ablacyjne oraz nieablacyjne. Te pierwsze sprawiają odparowanie tkanek, ponieważ w skórze wypalają się małe dziurki. Najczęściej używa się lasera frakcyjnego CO2. Laser nieablacyjny nie uszkadza naszej skóry, tylko podgrzewa ją.

Przed zabiegiem laserowego resurfacingu nie należy wykonywać peelingów złuszczających naskórek. Nie powinno się również używać kremów z retinoidami oraz kwasami owocowymi. W dni zabiegu skóra nie może posiadać aktywnych infekcji. Do tego zabiegu można używać znieczulenia miejscowego, jednak nie jest ono konieczne. Skorzystają z niego osoby, które są wrażliwe na ból. Zabieg trwa od 30 do 90 minut. Jeśli będziemy chcieli, aby efekt został z nami na dłużej, trzeba będzie go powtórzyć od 4 do 6 razy w odstępach kilkutygodniowych. O tym zadecyduje lekarz, który będzie wykonywał nam zabieg. Po nim efekty możemy zobaczyć po kilku tygodniach. W tym czasie należy odpowiednio dbać o skórę, aby mieć pewność, że wszystko odpowiednio się zagoi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *