Technologie

Regeneracja bakterii trakcyjnych – dlaczego warto?

W pracy na magazynach, w hurtowniach, w firmach przemysłowych i w sektorze spożywczym często wykorzystywane są wózki widłowe i platformowe oraz inne urządzenia o napędzie akumulatorowym. Aby maszyny mogły sprawnie i wydajnie pracować muszą być wyposażone w specjalistyczne akcesoria, a są nimi bakterie trakcyjne. Z tego względu, że baterie cechują się bardzo dobrym działaniem i długą żywotnością są chętnie wykorzystywane przez firmy z wielu branż. Bywa jednak, że są źle eksploatowane lub utraciły swoją pojemność w wyniku przestojów w pracy. Gdy tak się stanie, trzeba zakupić nowe baterie trakcyjne lub te wyeksploatowane poddać procesowi regeneracji.

Regeneracja baterii trakcyjnych – dlaczego warto je regenerować?

Na pewno warto i to z wielu powodów. Zakup nowych baterii trakcyjnych wiąże się zazwyczaj z dużymi kosztami, więc ze względów ekonomicznych warto je regenerować. Tym bardziej że odzyskują aż do 70 procent-80 procent pojemności znamioniowej baterii. Gdy baterie się rozładowały lub zużyły w wyniku nadmiernej eksploatacji, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie dużego przeglądu regeneracyjnego. W ramach takiej usługi zostaje wykonany pełen zakres działań konserwatorskich, do których zalicza się m.in. pomiar gęstości elektrolitu, pomiar napięcia baterii i jej poszczególnych ogniw, dodatkowy pomiar napięcia przed obciążeniem, ładowanie odsiarczające, ekspertyzy, weryfikacje i oceny stanu połączeń, przewodów i skrzyni bateryjnej. Po wnikliwej, rzetelnej i fachowej analizie jej stanu zostają naprawione wszelkie uszkodzenia i bateria działa jak nowa.

Regeneracja baterii trakcyjnych – jakie są zalety zregenerowanej baterii?

Dzięki procesowi regeneracji baterie trakcyjne odzyskują swoją dawną sprawność z bardzo zadowalającym wynikiem i są gotowe do pracy w każdych warunkach. Dzięki fachowej usłudze naprawczej są wytrzymałe, odporne na czynniki mechaniczne i gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Niski koszt regeneracji w stosunku do zakupu nowej baterii daje spore oszczędności firmie, co przedkłada się na zwiększenie jej rentowności.
Warto je zatem regenerować. – http://www.bater.pl/product/regeneracja-baterii-trakcyjnych/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *