Zdrowie i sport

Rola wody w organizmie

Woda ma bardzo duży wpływ na życie i funkcjonowanie człowieka. Bez wody nie ma życia, więc aby czuć się zdrowo i odpowiednio funkcjonować należy zadbać o odpowiednie nawodnienie, aby wszystkie parametry życiowe były w normie.

Po co pić wodę?

To pytanie zadaje sobie wielu z nas. Problem zapewnienia odpowiedniego dziennego zapotrzebowania to zjawisko bardzo powszechne i bardzo trudno nam z tym walczyć. Nie pijemy, gdyż nie mamy czasu, zapominamy, nie chce nam się lub po prostu nie lubimy smaku wody. Należy jednak pamiętać, że bez wody nie ma życia, a jej braki w organizmie mogą przynieść bardzo negatywne skutki i być źródłem początku wielu chorób. Woda przede wszystkim jest odpowiedzialna za prawidłowy przebieg procesów metabolicznych w naszym ciele, między innymi białek, tłuszczów oraz węglowodanów. Dzięki niej nasze ciało ma zapewnioną odpowiednią termoregulację, jest w stanie poradzić sobie z wydalaniem złogów i toksyn z organizmu. Rola wody w organizmie jest dużo poważniejsza niż większości nam się wydaje. Jej celem jest pomoc w procesie oddychania i nawilżanie wdychanego powietrza. Woda ma za zadanie umożliwić transport i przyswajanie substancji odżywczych oraz przemianę pożywienia w energię. Wszystkie narządy wewnętrzne dzięki niej są chronione, a stawy amortyzowane.

Brzmi poważnie?

I tak właśnie jest. Należy wypracować sobie nawyk picia wody od samego momentu wstania z łóżka. Szklanka wody przed posiłkiem na duże właściwości, gdyż pobudza metabolizm do działania i rozpoczyna się wytwarzanie kwasów żołądkowych. Najlepiej pić wodę małymi łyczkami, aby zapobiec zbyt dużej ilości wchłanianej wody w jednym czasie. Po pewnym czasie, gdy nasz organizm się przyzwyczai odczujesz dużą różnicę w funkcjonowaniu oraz samopoczuciu. Będziesz mieć więcej siły i energii, samopoczucie będzie lepsze, a ciało mniej zmęczone. Rola wody w organizmie jest bardzo ważna od początku życia, więc warto zaszczepiać już u małych dzieci nawyk picia wody w każdych sytuacjach.

Pij zawsze i wszędzie

Dostawa wody w miejsca, w których spędza się dużą ilość czasu to podstawa. Warto zapewnić swoim pracownikom i klientom swobodny dostęp do możliwości napicia się. Firma AQUAMO zajmuje się profesjonalizmem, posiadamy szeroki wybór dystrybutorów, które idealnie sprawdzą się w każdym biurze, zakładzie pracy, szkole czy poczekalni u lekarzy. Dostawa wody na naszym pośrednictwem jest zawsze ekspresowa, gdyż zadowolenie i dobro naszych klientów jest najważniejsze. Pamiętajcie, że picie wody poprawia jakość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *