Usługi

Sposoby na kalibrację alkomatu

Alkomaty najczęściej kojarzone są z służbami mundurowymi. Oczywiście to prawidłowe skojarzenia, gdyż policja czy wojsko używa tego sprzętu powszechnie, od wielu, wielu lat. Świadomość ludzi jest jednak coraz większa i coraz więcej z nas, chcąc być w pełni odpowiedzialnym i bezpiecznym, decyduje się na zakup tego urządzenia do użytku domowemu. Nie każdy jednak wie jak na jakiej zasadzie działają alkomaty i jak prawidłowo o nie dbać. Jest kilka kwestii, o których należy wiedzieć, aby mieć pewność, że nasz alkomat działa prawidłowo i zapewnia nam bezpieczeństwo. Jedną z nich jest kalibracja alkomatu. Doczytaj artykuł do końca, aby zgłębić ten temat, a także dowiedzieć się dlaczego warto wykonać ją w naszym serwisie na Mobilepower.pl

Czym jest kalibracja alkomatu


Kupując swój własny alkomat chcesz mieć pewność, że jeśli wypijesz alkohol i minie odpowiednia ilość czasu, możesz bezpiecznie wsiąść za kierownicę. To rewelacyjne rozwiązanie, gdyż daje poczucie bycia odpowiedzialnym oraz spokojną głowę, bez zamartwiania się o utratę prawa jazdy. Niestety, samo kupno alkomatu nie wystarczy. Z czasem, jego sensor może zawyżać lub zaniżać wyniki pomiarów, a wtedy wartości stężenia wyświetlane przez alkomat będą odbiegać od stanu faktycznego. Konieczne jest bowiem regularne wykonywanie kalibracji, dzięki której zyskamy pewność, że nasze urządzenie działa poprawnie i wskazuje prawidłowe wyniki. Kalibrowanie alkomatu polega na poddawaniu urządzenia działania wzorców alkoholu o konkretnych stężeniach, a następnie ustawienie ponownie wartości nominalnych za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Jakie są sposoby na skalibrowanie alkomatu


Niestety, proces kalibrowania alkomatu jest na tyle skomplikowany, że nie może zostać przeprowadzony w domu. Profesjonalna kalibracja alkomatu powinna odbywać się w warunkach serwisowych, a wykonywać ją musi odpowiednio przeszkolony personel techniczny. Każdy alkomat działa na podobnej zasadzie i wymaga cyklicznej regulacji. Sposób kalibrowania alkomatu jest dość złożony. Do urządzenia wprowadza się powietrze o różnych zawartościach stężenia alkoholu i ustawia się je ponownie względem wzorców tak, aby ponownie wskazywało poprawne wyniki pomiarów. Tylko tak przeprowadzona kalibracja da nam pewność, że nasz alkomat działa poprawnie.

Kalibracja alkomatu – dlaczego my


W naszych serwisach alkomatów kalibrujemy 99 procent wszystkich alkomatów w Polsce! Tak ogromne zaufanie klientów zawdzięczamy profesjonalizmowi oraz specjalistycznemu wyposażeniu. Jesteśmy w posiadaniu najwyższej klasy symulatorów amerykańskiej firmy Guth Labs. Kalibracja w naszym serwisie przebiega szybko i bezproblemowo. Po wykonanej kalibracji wystawiamy Świadectwo adiustacji alkomatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *