Zdrowie i sport

Aparaty USG – właściwości, funkcje, ceny

Ultrasonografia to popularne i nieinwazyjne badanie diagnostyki obrazowej. Stosowane ono może być w wielu przypadkach,  nie przynosi bólu, jak również nie powoduje skutków ubocznych. Stosowane możne być zarówno u osób zdrowych – jako profilaktyka czy diagnostyka oraz chorych podczas kontroli i sprawdzania rezultatów leczenia.

Wykorzystywane jest również jako działanie kontrolne podczas stanu ciąży. Wykorzystywane do badań aparat USG to nowoczesne urządzenia, które złożone jest z głowicy, a także monitora dzięki, któremu możliwe jest odbieranie obrazu w czasie rzeczywistym. Jakie cechy i funkcje posiadają aparaty USG? Jaka jest ich cena?

Do głównych funkcji i właściwości aparatów stosowanych w badaniach ultrasonograficznych zalicza się:

– precyzyjna diagnostyka pacjentów,

– funkcja 3d,

– doppler adaptacyjny,

– duży, obrotowy monitor,

– obrazowanie przestrzenne,

– zastosowane oprogramowania,

– głowice,

– ergonomiczny system,

– cyfrowy procesor,

– obrazowanie wielokierunkowe,

– możliwość wyboru języka,

– urządzenia przenośne,

– dobra jakość obrazu,

– wiele innych.

Aparaty USG mogą być wykorzystywane zarówno do badań ludzi, jak i zwierząt w klinikach i gabinetach weterynaryjnych. Ceny aparatów USG uzależnione są od wielu czynników. Przede wszystkim od jego funkcjonalności, nowoczesnych technologii, jak również producenta i modelu.

Ceny kształtują się w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, a modele najpopularniejszych marek to koszt mieszczący się w granicy 20 000 – 90 000 zł. Możliwy jest również zakup przenośnych aparatów, których cena wynosi od 5 000 do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *