Budownictwo i nieruchomości

Wybór wylewki maszynowej

Wybranie rodzaju materiału na wylewki maszynowe lub tynki nie jest najłatwiejsza decyzją do podjęcia. W czym można wybierać? Dobrej jakości tynki maszynowe można wykonać z mieszanki tynkarskiej składającej się z mieszaniny gipsu i dodatków uszlachetniających.

Natomiast wylewki podłogowe można zrobić z dwóch polecanych surowców.

REKLAMA: wylewki maszynowe Kraków – sprawdź ofertę LitBud!

Wylewki anhydrytowe — wykonuje się z mas sam raz pływających; mają one płynną konsystencję; dzięki temu posiadają właściwości utrzymywania poziomu w sposób naturalny. Dlatego podłoga jest równa i utrzymuje poziom na każdym odcinku bez dodatkowych pomiarów wstępnych. niewielką ich wadą jest niemożliwości zastosowania spadków. Anhydrytów nie wolno stosować na zewnątrz pomieszczeń. Powodem jest higroskopijność tworzywa. Balkony i tarasy nie lubią towarzystwa jastrychu w wydaniu anhydrytowym. Ten rodzaj jastrychu jest niezwykle elastyczny, dlatego można go stosować na niesłychanie rozległe podłogi w olbrzymich pomieszczeniach. I nie ma potrzeby wykonywania dylatacji rozładowujących naprężenia podczas użytkowania.

Wylewki cementowe — mają konsystencję ciasto watą lub gęstą, ale plastyczną. Niestety sposób aplikowania — ręczny ogranicza wydajność. W ciągu dnia pracy można wykonać nie więcej niż dwieście pięćdziesiąt metrów kwadratowych powierzchni podłogi. Ten rodzaj podłoża można stosować na wolnym powietrzu na różnorodnych powierzchniach. Można też zastosować spadki na podłodze. Gęsto zarobiony materiał daje się układać w dość znacznym nachyleniu. Niestety z powodu znacznego skurczu na posadzce trzeba zastosować przerwy dylatacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *